Poznaj jakość naszych produktów!

Wieloletnie doświadczenie
w uprawie warzyw

Grupa Pomi-Tom została założona w 2012 roku przez pięciu członków. Obecnie grupa składa się z 5 gospodarstw ogrodniczych o wielkości od 1ha do 4ha, znajdujących się na terenie gminy Blizanów, która graniczy z najstarszym miastem w Polsce, Kaliszem.

Wszyscy plantatorzy należący do grupy mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w uprawie warzyw, głównie pomidorów i ogórków. Początki naszych doświadczeń z produkcją warzyw siegają 1989 roku. Początkowo wszyscy nasi członkowie działali w pojedynkę, zbierając doświadczenie w produkcji oraz handlu swoim płodami rolnymi na giełdach w Kaliszu, Broniszach, Wrocławiu oraz Poznaniu. W 2010 roku zaczęliśmy podejmować pierwsze próby współpracy między sobą z czego w 2012 roku powstała nasza firma.

Dysponujemy nowoczesnym zapleczem produkcyjnym. Nasze szklarnie wyposażone są w komputer klimatyczny, rynny uprawowe oraz inne nowinki techniczne, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować najlepsze warunki do wzrostu, co w połączeniu z bogatym doświadczeniem daje naszym roślinom niepowtarzalny smak oraz wysoką trwałość.

Staramy się aby nasze produkty były jak najbardziej ekologiczne dlatego w jak największym stopniu ograniczamy stosowanie chemii. Pomagają nam w tym owady użyteczne, tj. Macrolophus Pygmaeus, Encarsia Formos i Phytoseiulus Persimilis. Dzięki trzmielom natomiast nie musimy stosować chemii do zapylenia kwiatów, po prostu owady robią to za nas.

Nowoczesne zaplecze magazynowe

Dysponujemy chłodnią z kontrolowanym klimatem, najwyższej klasy sortownikiem do pomidorów oraz ogórków, sklejarką do kartonów. Takie rozwiązania pozwalają nam przygotować towar w dowolnym sposób tak żeby zadowolony był nawet najbardziej wymagający Klient.

Posiadamy własny transport wyposażony w agregaty chłodnicze wraz z wydrukiem temperatury. Nasze auta są zawsze na czas.